Uitstap naar Ronse en de Vlaamse Ardennen
Vertrek om 8u stipt aan het Gemeentehuis van St Pieters-Leeuw
De dag start op de Grote Markt van Ronse met een kop koffie of thee en een Bommelkie (streekcake) in een prachtig Grand Café met Art Nouveau-elementen. Daarna volgt een korte stadswandeling onder begeleiding van gidsen door de Vrijheid, waarbij o.a. de Crypte en de Sint-Hermesbasiliek bezocht worden.
Voor de lunch keren we terug naar de Grote Markt. Het menu bestaat uit soep van de dag met brood en boter, gevolgd door een hoofdgerecht naar keuze:
- Varkenswangetjes met frietjes of kroketjes en slaatje
- Vol-au-vent met frietjes of kroketjes en slaatje
Afsluiting met koffie en gebak (andere dranken zijn voor eigen rekening). De keuze van de hoofdschotel moet bij inschrijving doorgegeven worden.
Om 14.30 uur bezoeken we het MUST, het textielmuseum in het Onthaal- en belevingscentrum Hoge Mote. Hier geven de gidsen uitleg over de textielgeschiedenis van Ronse en tonen ze de werking van historische weefgetouwen.
Daarna volgt een busrondrit door het Pays des Collines, het Waalse verlengstuk van de Vlaamse Ardennen. Onderweg passeren we door Henegouwse dorpen zoals Ellezelles, Flobecq, Frasnes-Lez-Anvaing en Ath.
Terug in Ronse sluiten we de dag af in een bijzonder café, ingericht met herinneringen aan Kodak-fototoestellen en filmrolletjes. Hier is er tijd om gezellig na te praten, met een hapje inbegrepen (dranken zijn opnieuw voor eigen rekening).
Bron: UiTinVlaanderen.be
Waar
Zaal Zonnig LevenJan Vanderstraeten straat 198 1600 Sint-Pieters-LeeuwWanneer
Organisatie
Ferm Sint-Pieters-LeeuwPrijs
Basistarief: € 67,00
niet leden FERM: € 75,00